Ana sayfa Kredi Notu Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

0

Kredi veya kredi kartı kullanan kişilerce sıkça merak edilen konulardan olan kredi notu öğrenmenin birkaç alternatif yolları bulunmaktadır. Kredi notunun ne olduğunu bilmeyen insanlar için, bankaların kişilere sağlamış olduğu kredi avantajlarını kullanmaları gün geçtikçe zorlaşıyor. İnternet çağının hızla yayılması ile birlikte bireyler, internet üzerinden tüm bilgileri kolaylıkla öğrenebiliyor ve bu sayede kandırılmak gibi bir tehlikeden uzak kalıyor.

Findeks İnternet Sitesi Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunu öğrenmek konusuna değinecek olursak, kredi puanı öğrenmek artık çok kolay durum haline gelmiş bulunmaktadır. İnternet üzerinden Merkez Bankası verilerinden sağlanan findeks internet sitesi üzerinden, kimlik bilgileri ile giriş yaparak kredi notunuzun durumunu sorgulayabilir ve risk grubunuz var mı öğrenebilirsiniz. Findeks internet sitesi, daha önceki dönemlerde bulunan kredi puanlarınızı, güncel kredi puanlarınızı ve kredi notu gurubunuzu öğrenmeniz için oldukça basit bir sistemdir. Sisteme giriş için, ilk girişte KDV ücretini sizlerden talep eden site, daha sonra ki dönemlerde giriş yaptığınızda KDV dahil 10 TL altında bir ücret ile hizmet vermektedir.  İnternet üzerinden işlem yapmanın güvenli olmayacağını düşünen bireyler için site, Merkez Bankası güvencesi sunmaktadır.

Banka Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Findeks internet sitesi üzerinden kredi notunu öğrenmek istemeyen kişiler için, bankaların şubesinden de kredi notu öğrenme hizmeti sunulmaktadır. Kredi işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz bankanın şubelerinden kredi not durumunuzu sorgulayabilir, bankadan kullanmak isteyebileceğiniz kredi fırsatları için bilgi edinebilir ve işlemlerinizi daha hızlı ve rahat bir yol ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kredi puanı öğrenmek için ise banka, sizlerden belirli bir ücret talep edecektir. Bu ücret için ödemeleriniz 10 TL üzerinde olmayacaktır.

Telefon Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Kullanmış olduğunuz cep telefonu üzerinden, hattınızın hak anlaşması yapmış olduğu findeks internet sitesi güvencesi ile kısa mesaj atarak sadece kısa bir süre içerisinde kredi notunuz ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Hattınız üzerinden yapmış olduğunuz bilgilendirme mesajı talebi için, hat üzerinden belirli bir ücretlendirmeye tabi tutulacaksınız. Unutulmamalıdır ki kredi notun‘ un her birey tarafından bilinmesi ve yapacağı kredi işlemleri için fikir sahibi olması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Lütfen isminizi buraya giriniz